PN-PT 9:00 - 19:00
SB 9:00-15:00
ul. Lencewicza 1
ul. Krasnobrodzka 12 kl. 3
SALONY SZCZĘŚLIWYCH PSÓW...
Usuwanie kamienia nazębnego i czyszczenie zębów u psów metodą ultradźwiękową
Czyszczenie zębów ultradźwiękową szczoteczką jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli psów, którzy chcą dbać o zęby swoich podopiecznych, ale nie chcą lub z różnych względów nie mogą poddać ich narkozie.
Jest to bezbolesny, kosmetyczny zabieg. Szczoteczka nie emituje żadnych odgłosów, nie wibruje, a co więcej nie wymaga mechanicznego pocierania, dzięki temu psy nie obawiają się jej pracy. Ultradźwięki powodują zmiękczenie kamienia nazębnego i działają bakteriobójczo. Wspomagają leczenie stanów zapalnych dziąseł. Są w pełni bezpieczne dla Państwa podopiecznych.
Usługa czyszczenia zębów ultradźwiękami, w zależności od stanu uzębienia może mieć różną formę:
1. USUWANIE KAMIENIA
Za pomocą szczoteczki ultradźwiękowej oraz specjalnej pasty doprowadza się do rozbicia przylegającego do zębów kamienia nazębnego, następnie z wykorzystaniem scalerów ręcznych następuje jego zdejmowanie.
Długość trwania zabiegu ok 60-120 min.
300 - 450 zł
2. CZYSZCZENIE PROFILAKTYCZNE
Polega na profilaktycznym czyszczeniu zębów ultradźwiękami przy użyciu specjalnej pasty. Pozwala ograniczyć odkładanie się płytki nazębnej, a zatem powstawanie kamienia. Zabieg profilaktyczny jest dedykowany dla psów z dobrym stanem uzębienia (ewentualnie minimalny osad – to nie jest usuwanie kamienia) oraz dla psów po ultradźwiękowym usuwaniu kamienia, by utrzymać efekty. Ponadto ma działanie wspomagające przy leczeniu stanów zapalnych przyzębia. Czyszczenie profilaktyczne należy przeprowadzać raz na 2-3 miesiące, a w przypadku psów po zabiegu usuwania kamienia nazębnego maksymalnie do 90 dnia po nim.
Długość trwania zabiegu ok 15-30 min.
50,00 - 150,00 zł
Kilka słów o znaczeniu higieny zębów i dziąseł u psów…
Lepiej zapobiegać niż leczyć!
Zjawiskiem naturalnym jest, że na zębach odkłada się płytka bakteryjna (osad), warstwa glikoproteiny do której przylegają i namnażają się bakterie. Regularnie czyszczona, jest dość łatwa do usunięcia. Płytka bakteryjna pozostająca dłuższy czas na zębach ulega mineralizacji solami wapnia i magnezu zawartymi w ślinie i zamienia się w kamień nazębny.
Czynnikami, które sprzyjają temu zjawisku są m.in. krótki pysk, wady zgryzu, miękka karma, brak twardych pokarmów i gryzaków, obecność cukru w diecie.
Powiększający się kamień z czasem nachodzi na dziąsła i powoduje ich zapalenie. Prowadzi to do odsłonięcia się szyjek zębowych, powstania kieszonek dziąsłowych (paradontoza), ubytku szkliwa. W stanach zaawansowanych zęby obluzowują się i wypadają.
Jedną z pierwszych oznak stanu zapalnego jamy ustnej jest nieprzyjemny zapach z pyska.
Choroby przyzębia są ogniskiem mikroorganizmów chorobotwórczych, które mogą układem krwionośnym przemieszczać się po całym organizmie powodując np. zapalenie żołądka, jelit, a nawet wątroby, czy płuc. Stan uzębienia ma zatem wpływ na ogólne zdrowie psa, na niewydolność układu pokarmowego, czy immunologicznego.
Szacuje się, że aż 80% psów, powyżej 2 roku życia cierpi na choroby jamy ustnej. Najczęściej występują one u małych i średnich ras.
Nie czekaj – zadbaj o zdrowe zęby u swojego pupila i umów wizytę już dziś!

