Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/adamczyknet/domains/show-dog.pl/vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2636 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/adamczyknet/domains/show-dog.pl/vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2665 czyszczenie zębów ultradzwiękami
Piękny uśmiech

 

Usuwanie kamienia nazębnego i czyszczenie zębów u psów metodą ultradźwiękową

 

Czyszczenie zębów ultradźwiękową szczoteczką jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli psów, którzy chcą dbać o zęby swoich podopiecznych, ale nie chcą lub z różnych względów nie mogą poddać ich narkozie.

Jest to bezbolesny, kosmetyczny zabieg. Szczoteczka nie emituje żadnych odgłosów, nie wibruje, a co więcej nie wymaga mechanicznego pocierania, dzięki temu psy nie obawiają się jej pracy. Ultradźwięki powodują zmiękczenie kamienia nazębnego i działają bakteriobójczo. Wspomagają leczenie stanów zapalnych dziąseł. Są w pełni bezpieczne dla Państwa podopiecznych.

Usługa czyszczenia zębów ultradźwiękami, w zależności od stanu uzębienia może mieć różną formę:

 

1. USUWANIE KAMIENIA

Za pomocą szczoteczki ultradźwiękowej oraz specjalnej pasty doprowadza się do rozbicia przylegającego do zębów kamienia nazębnego, następnie z wykorzystaniem scalerów ręcznych następuje jego zdejmowanie.

Długość trwania zabiegu ok 60-120 min.

Cena za sesję pielęgnacyjną zależy od nasilenia kamienia, wielkości pieska, zachowania w trakcie zabiegu.

200,00 zł – 300,00 zł

 

2. CZYSZCZENIE PROFILAKTYCZNE

Polega na profilaktycznym czyszczeniu zębów ultradźwiękami przy użyciu specjalnej pasty. Pozwala ograniczyć odkładanie się płytki nazębnej, a zatem powstawanie kamienia. Zabieg profilaktyczny jest dedykowany dla psów z dobrym stanem uzębienia (ewentualnie minimalny osad - to nie jest usuwanie kamienia) oraz dla psów po ultradźwiękowym usuwaniu kamienia, by utrzymać efekty. Ponadto ma działanie wspomagające przy leczeniu stanów zapalnych przyzębia.   Czyszczenie profilaktyczne należy przeprowadzać raz na 2-3 miesiące, a w przypadku psów po zabiegu usuwania kamienia nazębnego maksymalnie do 90 dnia po nim. Długość trwania zabiegu ok 30-45 min.

Cena za sesję pielęgnacyjną zależy od stanu uzębienia, wielkości pieska, zachowania w trakcie zabiegu.

50,00 zł – 150,00 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kilka słów o stanie znaczeniu higieny zębów i dziąseł u psów…

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Zjawiskiem naturalnym jest, że na zębach odkłada się płytka bakteryjna (osad), warstwa glikoproteiny do której przylegają i namnażają się bakterie. Regularnie czyszczona, jest dość łatwa do usunięcia. Płytka bakteryjna pozostająca dłuższy czas na zębach  ulega mineralizacji solami wapnia i magnezu zawartymi w ślinie i zamienia się w kamień nazębny.

Czynnikami, które sprzyjają temu zjawisku są m.in. krótki pysk, wady zgryzu, miękka karma, brak twardych pokarmów i gryzaków, obecność cukru w diecie.

Powiększający się kamień z czasem nachodzi na dziąsła i powoduje ich zapalenie. Prowadzi to do odsłonięcia się szyjek zębowych, powstania kieszonek dziąsłowych (paradontoza), ubytku szkliwa. W stanach zaawansowanych zęby obluzowują się i wypadają.

Jedną z pierwszych oznak stanu zapalnego jamy ustnej jest nieprzyjemny zapach z pyska.

Choroby przyzębia są ogniskiem mikroorganizmów chorobotwórczych, które mogą układem krwionośnym przemieszczać się po całym organizmie powodując np. zapalenie żołądka, jelit, a nawet wątroby, czy płuc.  Stan uzębienia ma zatem wpływ na ogólne zdrowie psa, na niewydolność układu pokarmowego, czy immunologicznego.

 

Szacuje się, że aż 80% psów, powyżej 2 roku życia cierpi na choroby jamy ustnej. Najczęściej występują one u małych i średnich ras.

Nie czekaj – zadbaj o zdrowe zęby u swojego pupila i umów wizytę już dziś!

Warszawa zdejmowanie kamienia nazębnego u psów

 

Zapisy:
pn - pt:
godz 9:00-19:00
sb: 9:00-14:00

TARGÓWEK
tel 500 503 603
BEMOWO
tel 509 691 181
RACIĄŻ
tel 500 503 603