Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/adamczyknet/domains/show-dog.pl/vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2636 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/adamczyknet/domains/show-dog.pl/vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2665 Galeria zdjęć ostrzyżonych i wypielęgnowanych psów
Najlepszy kurs groomingu: pytania i odpowiedzi
powrót do listy artykułów

 

„Najlepszy kurs groomingu – Odpowiedzi na nurtujące pytania”

 

Nie trafiłaś tu przez przypadek. Zapewne poszukujesz informacji odnośnie szkoleñ strzyżenia psów. Z ogromnej liczby takich kursów musisz wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę. Czym się kierować? Jaki kurs jest najlepszy? Czy po tygodniu nauki groomingu będę potrafić strzyc psy? To zapewne nie jedyne pytania, które kłębią się w Twojej głowie. Jako właścicielka Show-Dog; dwóch salonów groomingu w Warszawie, osoba, która codziennie ma styczność w groomingiem i pet stylingiem z chęcią odpowiem Ci na powyższe pytania.

    W wyszukaniu odpowiedniego kursu groomingu ułatwi Ci eliminacja salonów, które nie posiadają bogatych i atrakcyjnych galerii na swoich stronach internetowych. Jeżeli dany salon ma w ofercie „profesjonalne” kursy, a nie posiada swojego portfolio, lub jest ono niepełne, nie zawracaj sobie ofertą głowy. W tym biznesie nie tylko liczy się produkt finalny, czyli dobrze ostrzyżony pies, ale także to jak swoją ofertę sprzedasz. Zrozumiałe jest to, że jeśli strzyżesz nie zgodnie ze sztuką, (Klienci nazwą to „brzydko”) swoim efektem pracy nie będziesz się chwalić. Kursów są dziesiątki, a groomerów pewnie już tysiące. To od Ciebie zależy w czyje ręce oddasz swoją najbliższą groomerską karierę. Konkurencja na rynku jest coraz większa, ale dobry groomer, nie będzie narzekać na brak Klientów mimo, że będzie miał wyższe ceny i kilkukrotnie dłuższe terminy.
    Dobry kurs, czyli taki, w którym groomer, Twój nauczyciel sprzeda Tobie zbieraną przez lata wiedzę i doświadczenie z logicznych powodów nie może być tani. Zachęcam Cię byś podeszła od początku do tego tematu właściwie. Wykreśl ze swojej listy peryferyjne saloniki, do których przychodzi po dwa psy dziennie i wciąż ci sami Klienci. Również wykreśl salony, duże szkoły groomingu, które hurtowo szkolą w tym samym czasie 2,3,4 a nawet i więcej przyszłych groomerów. Nie ma technicznej możliwości by nauczyciele w takich ośrodkach każdemu indywidualnie poświęcały czas. Najlepszy kurs to kurs indywidualny. Widziałaś kiedyś szkolenie praktyczne na prawo jazdy, w którym w tym samym czasie uczy się kilku kursantów? No właśnie… Albo podchodzi się indywidualnie, do osoby, która chce zostać profesjonalnym groomerem, odpowiednio dobierając program do jej umiejętności, przygotowując różnorodne psy, nawiązując partnerski kontakt, albo podchodzi się do tego tematu na „pół gwizdka”.
    Chcę, żebyś zdała sobie sprawę, że po kursie nie staniesz się od razu profesjonalistką. Tak samo jak po kursie na prawo jazdy nie staje się zawodowym kierowcą. Ale świadomie wybierając najlepszy kurs strzyżenia psów, w którym od podstaw tj. schematami jest przedstawione strzyżenie, w którym groomer-nauczyciel jest całkowicie skupiony na tym, co robisz, w miejscu gdzie możesz się czuć swobodnie, bo przy stole nikt oprócz nauczyciela nie nastąpi palce... masz lepszy start niż większość! Niż te osoby, które koñcząc kurs zastanawiają się, czego tak naprawdę się nauczyły. Które czytają przygotowane na kolanie notatki i nic z nich nie rozumieją. Ja też miałam ten problem, kiedy na wyczucie strzygłam pierwsze psy. Nie otrzymałam żadnych profesjonalnych – autorskich materiałów szkoleniowych. Dobry kurs uczy Cię także po jego zdaniu. Dobrze jest mieć wsparcie w profesjonalnie przygotowanych przez salon materiałach szkoleniowych, które w przystępny sposób, krok po kroku przedstawiają technikę strzyżenia popularnych ras. ¦wietnie jest też mieć możliwość stałego kontaktu z Twoim nauczycielem, który odpowie na nurtujące Ciebie pytania lub podpowie co zrobić lepiej – i to już po kursie.Pozdrawiam

mgr inż. Małgorzata (Mitek) Adamczyk
Show-Dog Groomer, Trener w Akademii Groomingu Show-Dog

Zapisy:
pn - pt:
godz 9:00-19:00
sb: 9:00-14:00

TARGÓWEK
tel 500 503 603
BEMOWO
tel 509 691 181
RACIĄŻ
tel 500 503 603