Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/adamczyknet/domains/show-dog.pl/vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2636 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/adamczyknet/domains/show-dog.pl/vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2665 Galeria zdjęć ostrzyżonych i wypielęgnowanych psów
Gdzie strzyc psa w Warszawie - wybór psiego fryzjera
powrót do listy artykułów

Gdzie strzyc psa w Warszawie – wybór psiego fryzjera

 

Gdzie strzyc psa? W jakich warunkach najlepiej nawiązuje się współpraca? Gdzie mój pupil najlepiej będzie się czuł. Często te pytania zadajemy sobie jeszcze przed wyborem groomera. Z doświadczenia mogę napisać, że nie ma złotego środka i jest to zależne często od ... przypadku. Przyjrzyjmy się zatem wszystkim możliwym lokalizacjom…

 

Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszym miejscem, gdzie można było się udać z pieskiem na pielęgnację były gabinety weterynaryjne, które są prawie przy każdej większej ulicy. Jeszcze teraz jest to opcja popularna i dla wielu osób wygodna - przy okazji kontroli zdrowia, lub leczenia naszego pupila możemy go ostrzyc. Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że w takim miejscu przebywają chore zwierzęta. Należy zastanowić się, czy rzeczywiście chcemy wystawiać pupila na zbędny kontakt z drobnoustrojami. Na początku mojej kariery, większość piesków strzygłam właśnie w zaprzyjaźnionych gabinetach. Minusem takiej usługi jest brak profesjonalnego stanowiska. Groomer musi przygotować sobie jakiś kącik, i strzyc często na nie wygodnym stole bez regulacji wysokości. W wielu takich miejscach nie oddamy naszego pupila na pełną pielęgnację (full serwis) tzn. z kąpielą. Jeżeli jest już taka możliwość to często kąpiele odbywają się w weterynaryjnym zlewozmywaku.

 

Na początku kariery, gdzie doświadczenia nie ma zbyt wiele, trzeba koszty trzymać w ryzach. Dlatego dla większości groomerów pierwszym miejscem strzyżenia psów jest jego własne mieszkanie. Nie widzę w tym nic złego, jeśli jest to traktowane jako pierwszy etap. Później jest to dosyć kłopotliwe, w szczególności, jeśli groomer ma swojego zwierzaka, a nawet kilka. Przy większej ilości przyjmowanych piesków brak profesjonalnego kąpieliska i poczekalni dla klientów zaczyna być kłopotliwy. Miło wspominam okres, kiedy przyjmowałam pierwszych psich klientów na usługi do domu, ale przy wzroście zainteresowania moimi usługami strzyżenie około 5 psów dziennie stawało się coraz bardziej dokuczliwe.

 

Aż nadszedł czas, kiedy zadecydowałam, że muszę otworzyć profesjonalny salon - miejsce dostosowane do strzyżenia psów różnych ras. W salonach pielęgnacyjnych bez żadnych ograniczeñ i w wysokim komforcie mogę oferować usługi najwyższej jakości. Nie można ukrywać, że to właśnie salon pielęgnacji psów to najlepszy wybór. Począwszy od poczekalni, witryn w kosmetykami, a skoñczywszy na pracowni, dostosowanej do charakteru pracy tj: łatwo ścieralna podłoga, doskonałe oświetlenie, umeblowanie, które pomieści wszystkie akcesoria, stół groomerski z regulowaną wysokością, specjalne kąpielisko, suszarki na ręczniki - można jeszcze wiele wymieniać. Te wszystkie elementy wpływają na jakość pracy. We własnym salonie pracuje się najlepiej, groomer może być całkowicie skupiony na pielęgnacji – dać z siebie wszystko, by Pañstwa pupile pięknie wyglądały.

Warto jeszcze podkreślić, że każdy salon psiej urody powinien być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Wychodząc z założenia, że warto dmuchać na zimne, oczywiście pomyślałam także i o tym. Polecam Pañstwu upewnić się, czy salon z którego korzystacie posiada podobne ubezpieczenie.

 

Pozostaje kwestia dojazdu do Klienta – ja traktuję to jako wariant wyjątkowy, dla osób, które rzeczywiście nie mają możliwości przywiezienia pupila do salonu. Praca w domu klienta ma kilka utrudnieñ: piesek będąc u siebie w domu, mając w zasięgu wzroku właścicieli często staje się trudniejszy we współpracy (oczywiście są wyjątki) oraz fakt, że mimo zabrania ze sobą stołu groomerskiego oraz profesjonalnego sprzętu trudno stworzyć tak komfortowe warunki do pracy, jak w salonie.

 

 

Pielęgnacja psów to bardzo przyjemne zajęcie, wymaga jednak znajomości tematu, profesjonalnego sprzętu i kosmetyków, komfortowych warunków. Zdarzają się przecież różne pupile:  jestem przekonana, że zarówno te spokojne, rozbrykane i nie śmiałe, bojaźliwe i zbyt pewne siebie będą czuły się u mnie dobrze i uda nam się zawiązać współpracę.

Zapraszam serdecznie do korzystania z moich usług,

Inż. Zootechnik Małgorzata (Mitek) Adamczyk

 

Powyższy artykuł jest mojego autorstwa - kopiowanie całości i fragmentów bez mojej zgody jest zabronione.

 

Zapisy:
pn - sob:
godz 9.00-19.00
niedz: nie prowadzimy zapisów

TARGÓWEK
Małgorzata Adamczyk

tel 500 503 603
BEMOWO
Michał Adamczyk
tel 509 691 181