Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/adamczyknet/domains/show-dog.pl/vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2636 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/adamczyknet/domains/show-dog.pl/vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2665 Galeria zdjęć ostrzyżonych i wypielęgnowanych psów
Więcej niż czysto
powrót do listy artykułów

Przy  wyborze groomera Klienci kierują się zwykle jakością strzyżenia, podejściem do Pupila, wygodą dojazdu, czasem ceną. A czy zastanawiali się Państwo nad tym, jak salony do których przyprowadzacie swoje pociechy dbają o higienę? Z usług groomerów korzystają różni Psi klienci. Z zasady w większości salonów nie są przyjmowane psy cierpiące na choroby zakaźne skóry. Niestety jednak często zdarza się, że o ewentualnych problemach zdrowotnych skóry  nie wie sam Właściciel np. w początkowym stadium choroby. Może się też zdarzyć, że Właściciel jest świadom stanu zdrowia Psa, lecz nie informuje o tym groomera. Co się stanie, jeżeli po takim Pupilu skorzysta z usług SPA zdrowy Pies? Jakie systemy oraz jakie narzędzia posiadają salony, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi skutkami zakażenia?

 Warto się nad tym zastanowić i zapytać groomera, jak dba o higienę narzędzi oraz stanowiska pracy. Dzięki temu mogą Państwo dać znać, że oczekujecie odpowiedniego poziomu usługi. Przecież nasadki tnące docierają do intymnych miejsc Psa, często zainfekowanych bakteriami; pęsety używane są do depilacji uszu, podczas której dochodzi do mikrouszkodzeń skóry; cążki do pazurów też mogą być zanieczyszczone, tym na co wszedł Pies podczas spaceru. W czasie rozkołtuniania lub trymowania Psa może również dojść do niewidocznych naruszeń ciągłości skóry.

Właśnie w takich sytuacjach ważne jest aby mieć pewność,  że psi fryzjer odpowiednio zadbał o sterylizację i dezynfekcję narzędzi.  Koszty ewentualnego leczenia mogą być wysokie, a o dyskomforcie ukochanego pieska już nie wspominając… Zwykłe przemiecenie stołu i spryskanie narzędzi to stanowczo za mało. Dobry psi fryzjer oraz jego asystent znajdują czas na zadbanie o higienę.

W Showdog kompleksowo dbamy  o higienę stanowiska pracy, zredukowaliśmy ryzyko zakażenia do minimum!

Począwszy od dezynfekcji powierzchni i narzędzi  renomowanym spreyem o szerokim spektrum mikrobójczym  (już w 30 sekund na bakterie, prątki wirusy i grzyby). Co więcej taka dezynfekcja ma miejsce także wtedy, gdy Pupil jest w kąpieli. Tak, po wstępnym groomingu, gdy piesek jest  kąpany, w tym czasie Asystent groomera czyści i odkaża  stanowisko pracy i sprzęt, aby nie rozprzestrzenić drobnoustrojów, które pies mógł przynieść na szacie, na świeżo wykąpanego zwierzaka.

Regularnie po każdym Kliencie stosujemy do wszystkich narzędzi sterylizatory UV. Urządzenia podczas działania wykorzystują promieniowanie UV-C o długości fali 254 nm, które niszczą formy wegetatywne mikroorganizmów.  Posiadając minimum dwa komplety nasadek i nożyczek nie ma problemu, aby zaraz po jednym Kliencie z bezpieczny sanitarnie sposób przyjąć kolejnego Psa.

Regularnie po każdym Kliencie stosujemy także sterylizator termiczny -  profesjonalne urządzenie bakteriobójcze posiadające kulki kwarcowe. Osiąga temperaturę sterylizacji do 250 stopni C, dzięki czemu działa bakteriobójczo nawet w czasie 10 sekund!

To jeszcze nie koniec…  Dla dodatkowej sanityzacji ręczników przed użyciem i komfortu naszych czworonożnych Klientów używamy urządzenia z promieniowaniem UV. Ręczniczki wyjmowane z cieplarki nie dość, że są przyjemnie ciepłe, to także wolne od drobnoustrojów chorobotwórczych.

Na koniec urządzenie, w które salony zostały zaopatrzone stosunkowo niedawno – to ścienne lampy antybakteryjne. Lampa charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością działania, przewidziana jest do stosowania wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka sterylność powietrza m.in. w salach operacyjnych i przedoperacyjnych. Taki najwyższy stopień sterylności zaprowadzamy w salonach minimum raz w tygodniu, ale także zawsze, gdy pojawiło się ryzyko wystąpienia choroby zakaźnej.

Standardem jest także korzystanie z mydeł antybakteryjnych i środków do odkażania skóry, gdyż troska o zdrowie groomera jest także formą troski o zdrowie Państwa podopiecznych!

Pozostaje do omówienia jeszcze jedno zagadnienie: niestety czasem „po” jak najwłaściwszej sanitarnie pielęgnacji może pojawić się infekcja czy choroba skóry. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: najczęściej to infekcja skóry już się rozwijała i przez zarośnięcie pieska nie była zauważona przez Właściciela. Zabiegi pielęgnacyjne w takiej sytuacji mogą wpłynąć na przyspieszenie rozwoju zakażenia, przez rozprzestrzenienie drobnoustrojów. Niestety takiej sytuacji trudno uniknąć. By zminimalizować takie ryzyko polecamy regularnie obserwować stan zdrowia skóry Psów, stan kanałów słuchowych, dbać o higienę legowisk, szelek, akcesoriów pielęgnacyjnych itp.

Powyższy tekst nie ma na celu straszenia Państwa ryzykiem zakażenia w salonie groomingu. Wręcz przeciwnie, ma na celu uświadomienie, że oddają Państwo swojego towarzysza na dość długi czas. Ważne jest, by przebywał w jak najbezpieczniejszych warunkach. Aby trafił w dobre ręce. W Showdog wprowadziliśmy system higieny 3D. Zabezpieczamy pracownię w 3 wymiarach: dezynfekując, sanityzując oraz sterylizując. W zależności od narzędzi, ich funkcji, wielkości używane są odpowiednie techniki zabezpieczenia przed drobnoustrojami, bakteriami oraz grzybami. Wszystko w trosce zdrowie Państwa Pupili.

 

Mgr inż. Małgorzata Adamczyk

Zapisy:
pn - pt:
godz 9:00-19:00
sb: 9:00-14:00

TARGÓWEK
tel 500 503 603
BEMOWO
tel 509 691 181
RACIĄŻ
tel 500 503 603