Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/adamczyknet/domains/show-dog.pl/vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2636 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/adamczyknet/domains/show-dog.pl/vendor/doctrine/orm/lib/Doctrine/ORM/UnitOfWork.php on line 2665 Galeria zdjęć ostrzyżonych i wypielęgnowanych psów
Najczęściej zadawane pytania - kursy groomingu
powrót do listy artykułów

 

Postaraliśmy się w tym miejscu zebrać najczęściej zadawane pytania przez osoby zainteresowane kursami. Zapraszamy również do kontaktu na: kontakt@show-dog.pl

 

„Nie mogę znaleźć informacji, w jakich terminach są prowadzone kursy?”

W odróżnieniu od wielu szkół strzyżenia psów, nie ustalamy stałych terminów. Staramy się dobrać je indywidualnie dla każdego Kursanta. Akademia Groomingu Show-Dog to kursy indywidualne, dlatego to my staramy się dostosować terminy odpowiednie dla naszego Klienta. Na etapie rekrutacji ustalamy termin orientacyjny, po otrzymaniu zaliczki precyzujemy datę.

 

„Gdzie są prowadzone kursy?”

Kursy Akademii Groomingu Show-Dog prowadzone są w dwóch salonach w Warszawie: na Bemowie i Targówku (pierwszy etap – 5 dni szkoleniowych odbywających się na Bemowie, podczas kolejnego etapu tj. Dnia Odpowiedzialnej Pracy to Kursant wybiera lokalizację). Ostatni dzieñ szkolenia przypada na miejsce pracy naszego adepta (Trener Groomingu). Taką możliwość daje tylko nasza Akademia!

 

„Co to znaczy, że przy kursancie pracują 3 osoby? Czy to nie jest chwyt marketingowy?”

Jest to na pewno chwyt marketingowy, jednocześnie zgodny z rzeczywistością! Podczas większości dni kursu przy kursancie pracuje 2 trenerów groomingu oraz asystent. Taki układ pracy daje wręcz nieograniczone możliwości nauki Kursanta, który może maksymalnie wykorzystać czas na produktywne nauczanie podczas całego szkolenia! Kursant nie jest wykorzystywany jako darmowa siła robocza do "brudnej roboty", ale może skupić się na technice. Również tutaj zaznaczamy, że taką możliwość daje tylko Akademia Groomingu Show-Dog.

 

 „Czy będę sama strzygła pieski na kursie?”

Na kursie w salonie psy strzygą trenerzy. Od pierwszego dnia zlecają adeptowi wykonywanie konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych: od prostszych w pierwszych dniach: kąpiele, czesanie, modelowanie; przez bardziej zaawansowane: cięcie pazurków, depilowanie uszu, higiena opuszek łap; skoñczywszy na profesjonalnych zabiegach tj: strzyżenie maszynką, trymowanie, stylizacja nożyczkami Samodzielnie strzyżenie odbywa się w ramach drugiego etapu podczas Dnia Odpowiedzialnej Pracy, kiedy to Kursant umawia i obsługuje psich modeli oraz w etapie „Trener Groomingu”, po zakoñczeniu 6 dniowego kursu stacjonarnego.

 

„Czy mogę liczyć na wsparcie po ukończonym szkoleniu u Państwa w salonach?”

Oczywiście! Dopiero teraz zaczyna się prawdziwa nauka. Jako jedyni proponujemy pakiet „Trener groomingu”. Gdziekolwiek będziesz stawiać pierwsze kroki: w gabinecie weterynaryjnym, salonie czy po prostu we własnym domu, trener Akademii będzie przy Tobie. Bez względu na lokalizację, dzwonisz do nas z wyprzedzeniem, a my przyjeżdżamy i pomagamy Ci prowadzić Twój biznes! Ponadto możesz liczyć na wsparcie, doradztwo mailowe i telefoniczne.

 

„Czy mając swojego psa mogę do Pañstwa przyjechać podczas kursu i pouczyć się na nim strzyżenia?”

Koniecznie! Akademia Groomingu Show-Dog w formie Dnia Odpowiedzialnej Pracy (6 dzieñ kursu stacjonarnego), zaprasza do strzyżenia własnych psów lub psów rodziny, znajomych. To świetna nauka dla Ciebie, bo już wtedy dajemy Ci wolną rękę w kreowaniu fryzurki a jednocześnie służymy wsparciem technicznym.

 

„Czyli mam rozumieć, że godzin nauki może być więcej niż standardowych 60?”

Tak, jeżeli zależy Ci na wiedzy i zdobywaniu doświadczenia, często możesz zostać z nami po godzinach szkolenia, jeśli jeszcze wówczas trwają zabiegi pielęgnacyjne. Z doświadczenia wiemy,  że Ciężko umówić stylizacje „co do minuty” i wielokrotnie trwają dłużej niż wyznaczone 8 godzinne dni pracy.

 

„Kurs kosztuje 3900 zł brutto, to drogo, czy można negocjować cenę?”

Opinia, że kurs jest drogi jest bardzo krzywdząca. Przede wszystkim: do jakich kursów Pani przyrównuje tą cenę? Na pewno do kursów grupowych, gdzie na jednego trenera przypada kilku kursantów. U nas jest inaczej - na jednego Kursanta przypada kilku trenerów. Poza tym umiemy strzyc, o czym świadczy nasza bogata galeria psich fryzurek. Dodatkowo otrzymuje Pani pakiet "Trener Groomingu". Proste wyliczenie matematyczne uświadamia, że kurs jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Podczas szkolenia pracują 3 osoby, kurs trwa minimum 60 godzin, czyli łączny czas to 180 godzin pracy – proszę to zestawić z ceną kursu. Kwota obejmuje wynagrodzenia, opłaca materiały w tym stworzenie strony www dla naszego adepta, nasze koszty prowadzenia salonów, koszty dojazdów itp. „Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia” – tym popularnym cytatem możemy podsumować naszą odpowiedź.

 

 

„To prawda, przekonali mnie Pañstwo. Chciałabym wziąć udział w szkoleniu strzyżenia psów Akademii Groomingu Show-Dog, co powinnam teraz zrobić?”

Gratulujemy świetnej decyzji! Może mieć Pani świadomość najlepszego wyboru. Warto stawiać na najwyższą jakość w edukacji. Prosimy o przesłanie zgłoszenia (skan dowodu osobistego oraz informacja o swojej osobie), następnie przesyłamy Pani umowę. W niej opisane są zasady obowiązujące podczas kursu, termin prowadzenia szkolenia, dane bankowe do przelewu przedpłaty.

 

„Czy podpisanie umowy jest równoznaczne z rezerwacją terminu?”

Nie do koñca, jeszcze należy przelać na nasze konto przedpłatę. Tylko podpisana umowa oraz przedpłata są dla nas sygnałem, by przygotować materiały, salony i umawiać różnorodne rasy psów pod kątem Pani nauki.

 

„Kiedy powinnam wpłacić przedpłatę i czy jest konieczna?”

 Przedpłata w wysokości 1950 zł jest sygnałem dla nas, że Kursant jest poważnie zainteresowany odbyciem szkoleñ w Akademii Groomingu, że możemy pod jego kątem ustalać grafik pracy salonów.

 

„Mam jeszcze kilka pytañ, już mniej znaczących, jak się z Państwem najlepiej kontaktować?”

Zachęcamy przede wszystkim do kontaktu mailowego. Podczas pielęgnacji psów nie mamy możliwości na dłuższe rozmowy telefoniczne, skupiamy uwagę na obsługiwanym Kliencie.

Zapisy:
pn - pt:
godz 9:00-19:00
sb: 9:00-14:00

TARGÓWEK
tel 500 503 603
BEMOWO
tel 509 691 181
RACIĄŻ
tel 500 503 603